Három éve szajkózzuk, hogy az ajánlószelvény intézménye finoman szólva elfáradt, és emiatt sorozatos „kopogtatócédula-botrányoktól” lesz hangos a 2010-es választás. Szóltunk röviden, és hosszabban, szóltunk egyedül, majd más elemzőkkel együtt – olyanokkal, akik nem „rettegnek” attól, hogy kimondják: az ajánlószelvény-rendszer egyszerűen rossz, mert folyamatos visszaélésekre ad lehetőséget, illegális adás-vételi aktussá degradálja a jelöltállítást, adatvédelmi szempontból pedig tarthatatlan.
RSS értesítő
5 komment
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
trabant 2010.02.26. 13:57:17
Hol vannak ilyenkor az adatvédelemmel és a jogtalan adathalászattal hivatalból foglalkoztatott ombudsmanók?
Csak nem korrumpálták az ezügyben illetékeseket a zaklatószelvények megtartásában érdekelt pártok?
Más következtetést az eddig kiderült visszásságok és a hivatal hallgatása ismeretében nem lehet levonni.
ralf 2010.02.26. 13:59:14
Az illegális adatgyűjtést szerintem könnyű lenne leleplezni: ha a cím mellett nincs adatkezeléshez való beleegyezés, már meg is van. Nem mód, hanem akarat nincs a leleplezésre.
Ugyanis bár valahogy ez a Fideszről terjedt el, és főleg az MDF szokott ilyen erkölcsi piedesztálról kritizálni, de engem épp ők kerestek meg telefonon, hogy jöhetnek-e az ajánlószelvényemért. Mivel pedig eddig SZDSZ-szavazó voltam, és a mi körzetünkben az SZDSZ-est indítja az MDF, alighanem az adataim is a liberálisoktól "kezelődtek" át.
Szóval mindenki csinálja, és mindenki tudja, hogy mindenki csinálja.
ralf 2010.02.26. 14:05:30
Én nemrég küldtem egy emailt az adatvédelmi ombudsmannak, amelyben aziránt érdeklődtem, hogy lehetséges, hogy a statisztikai hivatal a beleegyezésem nélkül kiadhatja az adataimat direkt marketing cégeknek. Amennyiben letiltom, persze attól kezdve nem adják ki (cö-cö!), míg a cégek kötelesek félévente megújítani a címlistájukat.
A válaszban felsorolta azokat a törvényhelyeket, amelyekben le van írva, hogy az állam jogosult az adataimmal kereskedni (szegény szerencsétlen nem értette meg, hogy a kérdés arról szól, honnan veszi az állam azt a pofátlanságot, hogy az általam KÖTELEZŐEN megadott adataimmal a beleegyezésem kérése nélkül kereskedik). Továbbá felvilágosított, hogy ha a félév eltelte után továbbra is megkeresnek direkt marketingesek, mindnek mondjam meg, hogy már többet ne keresssenek (azaz a meglevő adatvédelmi törvény betartatása sem az állam feladata).
Hát itt vannak az adatvédelemmel foglalkozó ombudsmanók.
2010.02.26. 19:35:27
Úgy látom, minden pártnak ki akart osztani egy pofont. Az LMP esetében érthetetlen a megjegyzése, sehol nem mondta az LMP, hogy nem kell pénz az ajánlószelvények gyűjtéséhez. Az általuk ajánlott szisztémában viszont tényleg nem kell pénz hozzá. Egyébként a pénzkaució is jobb lenne, mint ez, a párt támogatói nyilván összedobnának egy mérsékeltebb összeget az induláshoz.
A Fidesz eljárása bizony nem polgári és nem ildomos, és éppen ezért antidemokratikus is, vagy nevezhetjük erőfölénnyel visszaélésnek is. Az ajánlószelvény-gyűjtéssel egyértelműen más pártokat akar meggátolni. Bullshit, hogy ezzel akar kapcsolatot teremteni a választókkal - erre nincs idő cédulagyűjtéskor.